Menemen Cam Balkon Fiyatları

Menemen sıcak iklim yapısına sahip olduğu için binalarda cam balkonu sistemi yapılarak, ısı yalıtımı sağlanmaya çalışılmaktadır. Cam balkon sistemleri hem ısı yalıtımı sağlamakta hem de kullanım alanının genişlemesini sağlamaktadır. Kaliteli ve iyi bir tasarım için güvenilir firmalar tercih edilmelidir. Menemen cam balkon fiyatları firmalar arasında farklılık gösterebilmektedir. Bunun nedeni ise kullanılan malzeme kalitesi ve işçilik ücretleridir. Cam balkon sektörüne olan talep artmakta ve çok fazla firmanın yer alması, rekabet piyasası oluşturmaktadır. Firmalar arası rekabet müşterilere fiyat avantajı olarak dönmektedir.

Cam Balkon Fiyatlarını Neye Göre Belirlenir?

İzmir Menemen ilçesinde cam balkon fiyatları, müşterinin talep ettiği modele ve balkon ölçüsüne göre belirlenmektedir. Tasarımda kullanılan profillerin renkleri, cam modelleri fiyat konusunda farklılık oluşturmaktadır. Cam balkon sistemlerinin fiyatlarına göre sağladığı avantajların getirisi daha yüksektir.

Cam balkon yapımında kullanılan ve fiyatı etkileyen malzeme türleri şunlardır;

 • Kasa profilleri
 • Tek ya da ısı cam çeşitleri
 • Alüminyum fitiller
 • Cam sürme profilleri
 • Teker çeşitleri
 • Baza kapakları
 • Kilit ve frenler
 • Kulp ve zincirler

Balkonlar için belirlenen cam balkon modellerinde kullanılacak olan bu ürünlerin renkleri, türleri, kaliteleri fiyatları belirlemede etken olmaktadır.

Cam Balkon İle Daha Geniş Alan Oluşturma

Cam balkon sistemlerinin tercih edilmesinin sağladığı faydalardan birisi, evin iç bölümünde daha geniş kapalı alanı oluşturmasını sağlamasıdır. Menemen’de evlerin balkonlarının geniş olarak tasarlanması, cam balkon sayesinde bu alanların iç bölüme dahil edilmesini sağlamaktadır.

İç bölümü daha genişletmenin en iyi yöntemidir ve bu yöntemin sağladığı avantajlar çok fazladır;

 • İç kullanım alanın genişlemesini sağlamakta
 • Dış gürültünün içeriye girmesini önler
 • Dışarıdan gelebilecek, kirli hava ve zararlı canlıları önler
 • Görsellik oluşturur
 • Balkonların dinlenme alanına dönüşmesini sağlar
 • Evcil hayvanlar için en iyi yaşam alanı olur.
 • Menemen bölgesindeki birçok bina için planlanan kış bahçesi tasarımlarının kolaylaştırmasını sağlamaktadır.

Cam Balkon Montajında Dikkat Edilecekler

Cam balkon sistemleri için model belirlendikten ve tasarım gerçekleştirildikten sonra son aşama montaj işlemleridir. Cam balkonların montajı hiçbir zaman basit iş olarak görülmemelidir. Montajda yapılacak hatalar, cam balkonların uzun süre sorunsuz kullanımına engel olacaktır.

Kaliteli hizmet sunan firmalar, en iyi ekipleri ve gelişmiş cihazları ile üretim ve montaj işlemlerini yapıyorlar. Cam balkon montajında dikkat edilecek en önemli konu işlem öncesi iş güvenli tedbirlerinin alınmasıdır. Montaj yapılırken, profillerin ve cam bazalarının terazi ile ölçülerek dengeli olması sağlanmalıdır. Montaj işlemi bittiğinde, profil ile duvar arasında boşluk kalmaması için silikon ile doldurma işlemi yapılmalıdır.

Neden Cam Balkon Tercih Edilir?

Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi İzmir Menemen ilçesinde de cam balkon sistemlerine olan talep sürekli artmaktadır. Menemen yazları çok sıcak olduğu için evlerin camları kapalı tutulmakta ve evler klima ile soğutulmaya çalışmaktadır. Balkonlar, cam balkon sistemleri ile kapandığı zaman iç alan ile dış alan arasında ısı yalıtım alanı oluşturacaktır. Aynı zamanda balkonların hem yaz hem de kış aylarında daha rahat kullanılmasını sağladığı için tercih edilmektedir.

Isıcamlı Cam Balkon

Balkonların iç alana dahil edilmesi için tek camlı sistemler kullanılırken, ısıcamlı sistemler kullanılmaya başlamıştır. Isıcamlı sistemler, daha iyi yalıtım sağlamakta ve ısı, ses yalıtımının en iyi şekilde olmasını sağlıyor. Isı yalıtımının iyi olması her mevsim enerji tasarrufu sağlayacaktır. Cam balkon teknolojisi sürekli gelişmekte, yeni modeller kullanılmaya başladığı ve sağladığı avantajlar fazla olduğu için ısıcamlı sistemlere olan talep artmaya başlamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.