Uzman Cam Balkon İzmir

İzmir cam balkon

Katlanır Cam Balkon Perde Sistemleri

cam balkon perde sistemleri

Balkonları cam balkon ile kapattık. Dört mevsim güvenli ve konforlu bir kullanım alanı oluşturduk. Balkon yaşam tarzı gelişti ve yaygınlaştı. Tamda bu nokta da geleneksel ağırlığı olan perde sistemleri, katlanır cam balkon perde sistemleri uygulamalarında yer almaya başlıyor.

Evet ama nasıl? Teknoloji bu sorularımıza cevap bulmakta çok mahir. Hareketli ve estetik perde sistemi olarak, pliseli perde önümüzde çözüm seçeneği olarak duruyor. Dilediğiniz noktada sabitlenebiliyor. Tamamen kapatıp, tamamen açabiliyorsunuz. Renk seçenekleri sizi tatmin edecek çeşitlilikte. Hafif ve silinebiliyor. Bu seçenekle sınırlı değilsiniz elbette. Daha öncesinde cam balkon sisteminizle beraber perde profili de uygulandı ise; tüm perde modelleri sizin için birer seçenek olabilecektir.

Pliseli perde dışında seçeneğimiz yok mu peki? Elbette var! Neler yapılabileceğine maddeler halinde göz atalım.

Cam Balkon Sistemlerine Hangi Perdeler Uygulanabilir?

Perde konusundan önce perde profili konusu halledilmelidir. Çoğunlukla ayar profili ile karıştırılan perde profili uygulamasına daha satın alma aşamasında karar verilmelidir. Cam balkon sistemlerinde tekerlekler kasa profilinden çıkış yaparlar. Tavan ile tekerlek arasında çok kısa bir mesafe kaldığından perde uygulaması olanaksız hale gelir. Bu durumda yapılması gereken üst kasayı aşağıya doğru bir profil yardımı ile ötelemektir. Bu işlemden sonra artık tüm perde modellerini uygulama imkanımız olur. Perde profilinin uygulandığını var sayarak tercih edebileceğiniz perde modellerine göz atalım.

pileli cam balkon perdesi

Tül Perde

Tavana kornij monte ettirerek klasik tül perde modellerinden birini kullanabilirsiniz. Aynı normal pencerelerdeki gibi güneşlik ve fon da kullanabilirsiniz.

Stor Perde

İster tavana ister perde profiline tutturmak sureti ile stor perde modellerinden herhangi birini cam balkon sisteminize uygulayabilirsiniz. Stor perdelerin temizlenmesi zordur. Birçok müşterimiz bize bu konuda çektikleri sıkıntıları dile getirdiler. Tercihte bulunurken bunların da göz önünde bulundurulması yararlı olacaktır.

Zebra Perde

Zebra perde de stor perdede geçerli olan montaj şekilleri geçerlidir. Zebra perdenin önemli bir özelliği gece kapalı konuma getirebilmenizdir. Yani dışarıdan içerinin görünmemesini sağlayabilmek zebra modellerin bir artı özelliğidir. Temizlenmeleri aynı stor perdeler gibi biraz zordur.

Pliseli Perde

Pliseli perde sistemi cam balkonda perde profili olmasa da uygulanabilir. Pileli perdeler tek-tek kanatların üzerine uygulanmaktadır. Dolayısı ile hiç bir ön hazırlık yapılmadan bu perde sistemi uygulanabilir. Silinebilir özellikte olan bu perdelerin sökülmesi de oldukça kolaydır. Bir kova içerisinde yıkandıktan ve  kurutulduktan tekrar yerlerine monte edilebilirler.

Bunların dışında da perdecinizin size önereceği tüm perde modellerini cam balkon perde sistemi olarak kullanabilirsiniz.

Bu yazıdan sonra üzerine tıklayarak –>Isıcamlı Cam Balkon” İle ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir