pileli cam balkon perdesi

Katlanır Cam Balkon Perde Sistemleri

Balkonları cam balkon ile kapattık. Dört mevsim güvenli ve konforlu bir kullanım alanı oluşturduk. Balkon yaşam tarzı gelişti ve yaygınlaştı. Tamda bu nokta da geleneksel ağırlığı olan perde sistemleri, katlanır cam balkon perde sistemleri uygulamalarında yer almaya başlıyor.

cam balkon perde sistemleri

Evet ama nasıl? Teknoloji bu sorularımıza cevap bulmakta çok mahir. Hareketli ve estetik perde sistemi olarak pliseli perde önümüzde çözüm seçeneği olarak duruyor. Dilediğiniz noktada sabitlenebiliyor. Tamamen kapatıp, tamamen açabiliyorsunuz. Renk seçenekleri sizi tatmin edecek çeşitlilikte. Hafif ve silinebiliyor.

 

Pliseli perde dışında seçeneğimiz yok mu peki? Elbette var! Neler yapılabileceğine maddeler halinde göz atalım.

Cam Balkon Sistemlerine Hangi Perdeler Uygulanabilir?

Perde konusundan önce perde profili konusu halledilmelidir. Çoğunlukla ayar profili ile karıştırılan perde profili uygulamasına daha satın alma aşamasında karar verilmelidir. Cam balkon sistemlerinde tekerlekler kasa profilinden çıkış yaparlar. Tavan ile tekerlek arasında çok kısa bir mesafe kaldığından perde uygulaması olanaksız hale gelir. Bu durumda yapılması gereken üst kasayı aşağıya doğru bir profil yardımı ile ötelemektir. Bu işlemden sonra artık tüm perde modellerini uygulama imkanımız olur. Perde profilinin uygulandığını var sayarak tercih edebileceğiniz perde modellerine göz atalım.

Tül Perde

Tavana kornij monte ettirerek klasik tül perde modellerinden birini kullanabilirsiniz. Aynı normal pencerelerdeki gibi güneşlik ve fon da kullanabilirsiniz.

 

Stor Perde

İster tavana ister perde profiline tutturmak sureti ile stor perde modellerinden herhangi birini cam balkon sisteminize uygulayabilirsiniz. Stor perdelerin temizlenmesi zordur. Birçok müşterimiz bize bu konuda çektikleri sıkıntıları dile getirdiler. Tercihte bulunurken bunların da göz önünde bulundurulması yararlı olacaktır.

 

Zebra Perde

Zebra perde de stor perdede geçerli olan montaj şekilleri geçerlidir. Zebra perdenin önemli bir özelliği gece kapalı konuma getirebilmenizdir. Yani dışarıdan içerinin görünmemesini sağlayabilmek zebra modellerin bir artı özelliğidir. Temizlenmeleri aynı stor perdeler gibi biraz zordur.

 

Pliseli Perde

Pliseli perde sistemi cam balkonda perde profili olmasa da uygulanabilir. Pileli perdeler tek-tek kanatların üzerine uygulanmaktadır. Dolayısı ile hiç bir ön hazırlık yapılmadan bu perde sistemi uygulanabilir. Silinebilir özellikte olan bu perdelerin sökülmesi de oldukça kolaydır. Bir kova içerisinde yıkandıktan ve  kurutulduktan tekrar yerlerine monte edilebilirler.

 

Bu yazıdan sonra üzerine tıklayarak –>Isıcamlı Cam Balkon” İle ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.
uzman cam balkon kampanya duyurusu

 

uzman cam balkon iletişim


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cam balkon kampanyası

Çözüm Ortağımız

Bizi Hemen Arayın

0 (232) 339 84 41 0 (551) 552 66 62

Bize e-posta Gönderin

uzmancambalkon@gmail.com destek@uzmancambalkon.com

Takvim

Aralık 2018
P S Ç P C C P
« Tem    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31