Uzman Cam Balkon İzmir

İzmir cam balkon

Katlanır Cam Balkon Montajı

cam balkon montajı

Özellikleri ihtiyaçlarınıza cevap veren bir cam balkon ürünü satın aldınız. Artık balkon keyfinizi hayal ettiğiniz gibi yaşayabileceksiniz. Sözleşme yapıldı ve montaj gününü bekliyorsunuz. Önemli bir safha olan cam balkon montajı başlıyor. Belkide sektörün en sorunlu alanıyla tanışacaksınız. Bu yazımızda katlanır cam balkon montajı nasıl olmalı ve nasıl olmamalı üzerine bilgilerimizi paylaşacağız.

 

cam balkon montajı

 

Montaj esnasında en önemli unsur alüminyum profillerin (kasa da diyebiliriz) terazide montajının yapılmasıdır. Usta her bir vidayı atmadan önce terazi ile kontrol etmelidir. Balkon parapetine mermer konulacak ise mermerin terazide konulması gerekir. Güvenlik tedbirleri her şeyden önce gelmelidir. Hem uygulamayı yapan personelin hem de bina etrafında bulunanların can ve mal güvenliği sağlanmalıdır.

 

Kaliteli montaj malzemeleri kullanılarak ürün kullanım süresi azami süreye çıkartılmalıdır. Paslanmaz montaj malzemeleri iyi bir uygulamanın vazgeçilmez unsurlarıdır. Kullanılan akrilik mastik de kesinlikle profesyonel bir ürün olmalıdır. Ev sahibinin mobilya ve eşyalarına kesinlikle zarar verilmemelidir. Bir yeri yaparken bir diğer yeri bozmak işin ruhuna aykırıdır.

1-2 cm’den fazla olan boşluklar köşebent ile kapatılmalıdır. İzolasyon yaparken çok titiz davranılmalıdır. Bütün bunlara dikkat ederek gerçekleştirilen bir montaj uygulaması kesinlikle iyi bir sonuç verecektir.

 

#Cam balkon montajında kullanılan malzemeler

Vidalar: Paslanmaz ve doğru vidalarla ürün çok daha iyi sabitlenecektir. Ürünün iyi sabitlenmesi olası kazaları da önleyecektir. Ayrıca kasa profilinin hareketsiz olması, sistemin uzun yıllar çalışmasını sağlayacaktır. Hareket ile birlikte kasa profilinin terazisi bozulur ve kanat profilleri rahat hareket edemezler

Akrilik Mastik: Kaliteli bir akrilik mastik uzun seneler deforme olmaz ve su geçirmez. Boyanabilir özellikte olan bu ürünün, profesyonel uygulamalar için üretilmiş özel markaları tercih edilmelidir. Soudal en iyilerden birisi kabul edilmektedir ve firmamız tarafından sadece Soudal marka akrilik mastik kullanılmaktadır.

Elektrikli El Aletleri: Bu ürünlerin de mutlaka profesyonel olanları tercih edilmelidir. Hem iyi bir uygulama hem de güvenlik açısından bu oldukça önemlidir. Tork ayarlı aletler ile istenilen yeterli güç uygulanabilir ve en doğru montaj gerçekleştirilebilir.

Kesici Taşlar: Mermer keserken ayrı ve alüminyum keserken ayrı taşlar kullanılmalıdır. Yanlış taşların yanlış yerde kullanılması hayati tehlikeyi de beraberinde getirir. Demir için de ayrı kesici taşlar mevcuttur. İş güvenliği açısından belki de en önemli konulardan birisi budur.

 

#Katlanır cam montajı deneyim gerektirir

Binalarımız maalesef belirli standartlarda değil. İnşaatlarda batıdaki gibi hassas üretim yapılmamaktadır. Tam düzgün bir şekli düzgün olmayan bir şeklin içinde çalıştırmak deneyim gerektirir. Deneyimli bir usta 10 senede ancak yetişebilmektedir. Günümüzde emek ve beceri yoğunluklu iş kollarına olan talep azalmış durumda. Nitelikli montaj elemanı bulmak ve hatta yetiştirmek oldukça zor durumda.

 

Yüksek maaşlara rağmen gençlerimiz farklı alanlara yönelmekteler. Masa başı rahat işleri tercih edip çalışma hayatına kazandırılamayan bir yığın genç işsizim mevcut. Firma olarak sadece en iyi ustaları istihdam etmek sureti ile uygulama kalitesini en üst düzeyde tutmaya çalışıyoruz. Bu sizlerden aldığımız ücretin tam olarak karşılığını verebilmek adına aldığımız bir tedbirdir. Cam balkon montajı konusundaki yazımız umarız size faydalı olmuştur. Sorularınız var ise hiç çekinmeden firmamızı arayabilirsiniz.

 

Cam Balkon Montaj Ustası İseniz

Lütfen işinizi kendi işiniz gibi özenle yapınız. Müşterilerin ciddi rakamlar ödeyerek satın aldıkları ürünlerden iyi beklentiler içinde olmaları oldukça makul bir düşünce. Sizlerde bu konulara daha fazla hassasiyet göstererek sektördeki toplam kalitenin artmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir