Katlanır Cam Balkon Montajı

Spread the love

Özellikleri ihtiyaçlarınıza cevap veren bir cam balkon ürünü satın aldınız. Artık balkon keyfinizi hayal ettiğiniz gibi yaşayabileceksiniz. Sözleşme yapıldı ve montaj gününü bekliyorsunuz. Önemli bir safha olan cam balkon montajı başlıyor. Belkide sektörün en sorunlu alanıyla tanışacaksınız. Bu yazımızda katlanır cam balkon montajı nasıl olmalı ve nasıl olmamalı üzerine bilgilerimizi paylaşacağız.

cam balkon ürünlerinde standartlar

Montaj esnasında en önemli unsur alüminyum profillerin (kasa da diyebiliriz) terazide montajının yapılmasıdır. Usta her bir vidayı atmadan önce terazi ile kontrol etmelidir. Balkon parapetine mermer konulacak ise mermerin terazide konulması gerekir. Güvenlik tedbirleri her şeyden önce gelmelidir. Hem uygulamayı yapan personelin hem de bina etrafında bulunanların can ve mal güvenliği sağlanmalıdır.

Kaliteli montaj malzemeleri kullanılarak ürün kullanım süresi azami süreye çıkartılmalıdır. Paslanmaz montaj malzemeleri iyi bir uygulamanın vazgeçilmez unsurlarıdır. Kullanılan akrilik mastik de kesinlikle profesyonel bir ürün olmalıdır. Ev sahibinin mobilya ve eşyalarına kesinlikle zarar verilmemelidir. Bir yeri yaparken bir diğer yeri bozmak işin ruhuna aykırıdır.

katlanır cam balkon

1-2 cm’den fazla olan boşluklar köşebent ile kapatılmalıdır. İzolasyon yaparken çok titiz davranılmalıdır. Bütün bunlara dikkat ederek gerçekleştirilen bir montaj uygulaması kesinlikle iyi bir sonuç verecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Posted by: webcolden on

Etiketler:,