İzmir Seferihisar Cam Balkon Modelleri

Seferihisar tarihi yapısı ile İzmir’in turizm gözdesi bölgelerinden birisidir. İzmir Seferihisar cam balkon modelleri sistemin yapılacağı yere göre değişmektedir. Cam balkon modelleri, katlanır cam ya da sürgülü cam balkon sistemi olarak tasarlanmaktadır. Balkonlar ve kış bahçeleri gibi bölümler için her iki modelde kullanılabilmektedir.

Seferihisar’da birçok kişi evlerinin bahçe bölümlerine kış bahçesi bölümü yaptırarak, evlerinin kullanım alanlarını genişletmektedir. Cam balkon sistemlerinde, tercihe göre tek cam ya da ısıcamlı sistem olan iki camlı sistemleri yapılabiliyor. Isıcamlı sistemler, dışarıdan gelen gürültüyü daha ile engellemekte ve içerideki ısının muhafaza edilmesini sağlamaktadır.

Cam Balkon Sistemleri Malzemeleri Nelerdir?

Cam balkon sistemleri yapımında, kullanılan malzeme türü ve ölçüsüne göre fiyat teklifleri verilmektedir. Cam balkon sistemlerinde, kasa ray profili, alüminyum H çıta çeşitleri, damlalık sistemi, alüminyum köşebentler, cam modelleri, cam tekerleri, fren sistemi gibi malzemeler kullanılmaktadır.

Her malzemenin türü ve kullanım miktarı cam balkon fiyatlarında değişiklik oluşturmaktadır. Kasa olarak kullanılan alüminyum profiller için farklı renkler kullanılmaktadır. Profiller gibi camlarda mavi ve yeşil renklerde olabilmektedir. Hem alüminyum profil hem de cam renkleri cam balkon sistemlerinin fiyatlarını etkileyen unsurlardır.

Cam Balkon Avantajları

Cam balkon sistemleri, kullanışlı ve konforlu yaşam alanı oluşturma açısından tercih edilen bir sistemdir.

Birçok avantajı vardır ve bunlardan bazıları şunlardır;

  • Bina ve balkona estetik görünüm kazandırır,
  • Her iklim şartında balkonun kullanımını sağlar,
  • İç ortam ile dış ortamı birbirinden ayırır, ısı ve ses yalıtımı sağlar,
  • Kış bahçesi oluşturmayı sağlar ve evinizde çiçek türlerini yetiştirebileceğiniz alanı oluşturur.
  • Konforlu bir kullanım alanı ile birlikte enerji tasarrufu sağlar.
  • Cam balkon sistemlerinin avantajlarından birisi, binanın görselliğini iyileştirirken, maddi değerinin artmasına neden olur.

Cam Balkon Montaj Nasıl Yapılır?

İzmir Seferihisar konumu ve iklimi itibariyle cam balkon sistemlerine en fazla ihtiyaç duyulan bir bölgedir. Cam balkon sistemleri için güvenilir firmalardan yardım alınmalıdır. Firmalar, sistemin yapılmasını istenilen yerin keşfini yapar ve hangi modelin daha verimli olacağına karar verirler. Ölçü alınır ve imalat yapılır. İmalat sonrasında, cam balkon sistemi montajı yapılmadan önce balkonun zemin ve duvar sistemi ayarlanır. Dış kenara korkuluk parmaklıkları yerleştirilir ve sonrasında, alüminyum profil kasa monte edilir. Kasa üzerine hazırlanan cam kanatlar sırasıyla yerleştirilerek montaj tamamlanır.

Cam Balkon Nedir?

Balkonların cam ile kapatılmasını sağlayan, ölçü durumuna göre birden fazla cam kanattan oluşan ve camların katlanarak bir noktaya toplanma özelliği olan sistemler cam balkon sistemleridir. Binanın yapı durumuna ve kullanıcının zevkine göre farklı renk seçenekleri kullanılarak yapılabilmektedir.

Katlanarak açılabildiği için her mevsime uygun kullanım avantajları sunmaktadır. Dışarıdan gelebilecek, rüzgar, toz, böcek, yağmur gibi etkenlerin içeriye girmesini önleyecektir. Cam kanatlar içeriye doğru katlandığı için temizliği ve bakımı daha kolay olmaktadır. Isı ve ses yalıtımı oluşturduğu için balkonların konforlu kullanım alanına dönüşmesini sağlar.

Cam Balkon Sistemleri

Cam balkon sistemleri için tasarım ve modelleme çalışmaları hızla gelişmektedir. Kullanılan teknoloji sayesinde, daha kaliteli ve kullanışlı cam balkon sistemleri yapılmaya başlamıştır. Belirlenen standartlara göre kullanılan camların kalınlıkları 8 mm ile 10 mm olarak seçilmektedir.

Kullanılan camlar kırılma durumlarında küçük parçalara ayrılabilecek özelliğe sahip olduğu için kırılma durumunda çevreye ve canlılara zarar vermez. Cam kanatların yükseklikleri ve genişlikleri kullanım yerlerine göre belirlenir. Cam balkon sistemleri, balkonlarda şeffaf duvar görevi gördüğü için iç ve dış bölümü birbirinden ayırır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.