İzmir Narlıdere Cam Balkon Şirketi

Evleri kullanışlı yapan bölümlerden birisi balkonlardır. Balkonlar, kapatıldığında, kullanılır olma orana daha fazla artmaktadır. Cam balkon sistemleri sürekli gelişmekte ve daha modern tasarımlar ile hem kullanışlılık hem de daha iyi görsellik kazandırmaktadır. İzmir Narlıdere cam balkon şirketi bölgede bulunan çok sayıda bina için cam balkon sistemi yapıyor.

Narlıdere bölgesinde insanlar, yaz, kış balkonlarında oturarak deniz seyretmek isteyecektir. Cam balkon sistemleri balkonların bir oda gibi dizayn edilmesini sağlayacaktır. Oluşturduğu kapalı alan balkonların daha ferah ve güvenli olmasını sağlıyor. İstenildiği zaman bir kısmının ya da tamamının açılabiliyor olması kullanım avantajı sağlıyor.

Cam Balkonu Sistemlerinin Hazırlanışı

Cam balkon sistemlerinde, alüminyum profiller ve cam kullanılmaktadır. Cam balkon sistemleri hazırlanmadan önce yapılacak olan binanın dış görselliğine göre model belirlenir ve gerekli ölçüler alınır. Model belirlendikten ve ev sahibi onay verdikten sonra, ölçülere göre, kasayı oluşturacak profiller hazırlanır.

Balkon yapısına göre katlanır veya sürgülü cam modeli ölçülerine göre camların kesimi sağlanır ve kesilen camlar üzerine tekerleri takılır. Cam sistemlerinde ayar yapılırken, ısı ve ses yalıtımı oluşturacak şekilde hassas çalışmalar yapılır. Hazırlanan cam balkon sisteminin yerine montajı sağlanır.

Cam Balkon Montajı İşlemleri

Cam balkon sistemlerinin montajı, balkona sabitleme işlemidir ve özen isteyen bir işlem aşamasıdır. Montaj aşamasında yapılacak küçük hatalar, kısa süre sonra büyük arızaların oluşmasına ve verimli kullanılmamaya başlayacaktır. Cam balkon şirketleri, montaj işlemlerini alanında uzmanlaşmış deneyimli elemanları ile yaparlar. Montaj işlem aşamaları şu şekilde sıralanabilmektedir.

  • Cam balkon sistemini oluşturan, dış kasa olan alüminyum profiller, alt, sağ, sol yan ve üst olmak üzeri kasa şeklinde yerine monte edilir.
  • Mermer üzerine ve profilin dış bölüme, balkon parmaklık sistemi monte edilir.
  • Hazırlanan cam kanatlar, alt ve üst profillerdeki cam tekerleri giriş bölümünden tüm kanatları tek tek yerleştirirler.
  • Cam kanatların, kasa içerisinde, ray üzerinde rahat hareket edip etmediği kontrol edilir.
  • Cam tekerleri bağlantıları sıkılaştırılır ve fren sistemi bağlantısı yapılır.
  • Alüminyum profil kenarları silikon ile doldurularak boşluk kalmaması sağlanır.

Montaj işlemleri, doğru yapıldığında, kısa süre içerisinde tamamlanacak ve temizliği yapılarak kullanılmaya başlanabilecektir.

Neden Cam Balkon Yaptırılır?

Evlerde kullanım alanını genişletebilmek için yapılan çalışmalardan birisi balkonların kapatılmasıdır. Günümüzde ise en modern şekliyle kapatma işlemlerinde cam balkon sistemleri tercih edilmektedir. Balkonların daha aydınlık ve ferah olmasını sağlamaktadır. Cam balkon sistemleri, binaya görsellik katarken, dışarıdan balkona her türlü zararlı hayvan, toz gibi şeylerin girmesini de önleyecektir. Cam balkon sistemleri, balkonların hem yaz hem de kış aylarında kullanılabilmesini sağlıyor.

Cam Balkon Sistemi Yaptırırken Dikkat Edilecekler

Evine cam balkonu yaptırmak isteyenler, öncelikle binanın dış görselini bozmayacak ve daha iyi görsellik katacak modelleri seçmelidir. En önemli husus ise çocuklar için gerekli güvenlik önlemlerinin alınmasıdır. Cam balkon sistemlerinde açılır cam bölümlerinin çocuklar tarafından açılamaması için emniyet kilit sisteminin montaj sırasında takılması sağlanmalıdır. Diğer husus ise cam dışına, belirli ölçüde koruyucu parmaklıkların yapılmasıdır.

Cam Balkon Sistemindeki Standart Ölçüler Nelerdir?

Cam balkon sistemlerinin daha güvenli ve kullanışlı olabilmesi için standart ölçüler belirlenmiştir. Ülkemizde, profesyonel hizmet veren şirketler bu ölçülere göre üretim yapıyorlar. Güvenli ve verimli kullanım için cam balkon sistemlerine kullanılan camların kalınlıkları 8 mm olarak belirlenmiştir. Kanatların kullanım anında esneklik oluşturması, sarsıntı yapmaması için sürgülü camlarda genişliğin 65 cm az olmaması, katlanır camlarda ise genişliğin 50 cm’den fazla olmaması gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.