Uzman Cam Balkon İzmir

İzmir cam balkon

İzmir Narlıdere Cam Balkon Şirketi

İzmir Narlıdere Cam Balkon Firması :
Bugün sizlerle başımızda geçen ilginç bir olayı paylaşacağız… Dün saat 16.30 sıralarında bir telefon aldık. Bir vatandaş Narlıdere katlanır cam balkon fiyatı almak için bizi aradı. Akşam saat 19.30’da buluşmak üzere kendisiyle randevulaştık. Akşam belirlenen saatte araç park etme güçlüklerine rağmen saat 19.35 de zili çalmıştım. Kapıyı açan genç yeni evli bir çiftti.

Yüzlerindeki gerginlikten balkon camlama sistemleri İzmir konusunda bir hayli yıprandıklarını fark ettim. Selamlaştıktan sonra Ahmet Bey konuşmaya başladı. Daha önce bir katlanır cam balkon fiyatı almak üzere bir firmayı çağırmışlar. Anlaşmalar yapılmış ve montaj günü beklenilmeye başlanmış. Konuyu uzatmamak adına tam 3,5 aydır balkonlarına takılacak cam balkon bekleniyordu. Şimdi sürecin nasıl olduğunu ve problemlerin nasıl geliştiğini anlatacağım.

Narlıdere cam balkon, ilk olarak ölçü alımında, balkonda yapılması gereken ön hazırlıklar konusunun ihmal edildiği görülüyor. Öncelikle bu balkona mermer uygulaması yapılması gerekiyordu. Ancak ilgili firma mermeri yerine oturturken sıva alçısı kullanmış ve zamanla alçı sıva oturmuş mermerde dengesizlikler oluşmuş. Zamanla dediğime bakarak aylar geçmiş gibi düşünmeyin… Katlanır cam balkon montajının olacağı aynı gün mermer uygulamasını yapmışlar. 

1- Kayar katlanır cam balkon :                                                                                                            Panellerin birbiri ardına katlanması şeklinde çalışma prensibi vardır. Balkonunuzda tamamen açık alan elde edebilirsiniz. Emniyet kilidi takılması mümkün-dür. Sineklik, stor perde veya piliseli perde modelleri uygulayabilirsiniz. Cam balkon su tahliye sistemi profil dizaynında olabilmektedir. Modern ve estetik bir balkon camlama sistemidir. Cam kalınlıkları 8 mm ve 10 mm olmak üzere değişir. Firma olarak 10 mm camı tercih etmekteyiz. Narlıdere cam balkon modelleri bir anlamda balkonunuzun yapısına ve sizin yaşam tarzınıza bağlıdır. Cam renkleri; füme, bronz, mavi ve yeşil olarak gruplandırılabilir.

2- Sürmeli Cam Balkon :                                                                                                                          Cam panellerinin sürme kasa profili üzerinde hareket etmesi ile çalışır. Öncelikle teras ve cafeterya gibi mekanlarda kullanılabilir. Kapalı bir alan mutlaka kalmaktadır. Alan kaybına hiç tahammül olmayan durumlarda ideal çözümdür.  Yükseklik olarak 230 cm geçilmemelidir. Tercihe göre kilit takılabilir. Eşikli sürmeli cam balkon ve eşiksiz sürme camlama sistemleri olmak üzere 2 gruba ayrılır. Cam standartları katlanır camlama modelleri ile aynıdır.

Bu gibi durumlarda mermer konulması gerektiğinde kullanılacak harç malzemesi kalekim ve çimento karışımı olmalıdır. Harcın üstüne mermer konulmadan önce harç su ile ıslatılmalı ve mermer tahta tokmakla yerine terazili bir şekilde oturtulmalıdır. Balkon camlama Narlıdere yerine oturtulmadan önce, mermerin kuruması için 2 saat beklenilmelidir. Mermerin üstüne konulacak malzeme ağır bir ürün olduğu için cam balkon sistemleri montajlarında mermer önemli ve dikkat edilmesi gereken bir konudur.

Narlıdere Cam Balkon :
Yukarıda sizlerle montaj öncesi oluşan mermer sıkıntısından bahsettik. Yarın montaj aşamasındaki gelişen problemleri paylaşacağım. Tüketicilerin cam balkon fiyatları İzmir alırken her türlü detayı dikkatle değerlendirmeleri gerektiğini paylaşacağım yazılarla hatırlatmaya çalışacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir