İzmir Güzelbahçe Cam Balkon

Güzelbahçe İzmir’in en güzel ilçelerinden birisidir ve deniz manzaralı evlerin balkonlarının daha kullanışlı olabilmesi için cam balkon yaptırılmaktadır. Kullanıcılar evlerinin balkonlarında keyifli vakit geçirmek istemektedir. Balkon açık olduğunda kışın soğuk hava yazın ise sıcaktan balkonları kullanmak mümkün olmamaktadır.

İzmir Güzelbahçe cam balkon firmaları tarafından yapılan cam balkon sistemleri sayesinde balkonlar her zaman kullanılabilir olmaktadır. Cam balkon sistemleri için tasarım ve modeller sürekli geliştirilmekte ve binaların yapısına uygun en iyi modeller yapılmaktadır. Yapıldığında balkonların daha rahat bir şekilde yeni bir oda gibi kullanılmasını sağlamaktadır.

Cam Balkon Sistemleri

Cam balkon sistemleri, balkonlarda görüş açısını etkilemeden dışarıdan gelecek olan her türlü etkene karşı kapatılmasını sağlayan sistemlerdir. Cam balkon yapılması için doğru firmanın seçilmesi önemlidir. Yapılacak işlemler için öncelikle binada keşif yapmak ve ölçü almak gerekiyor. Firmalar, aldıkları ölçüye göre model seçimini kullanıcı ile birlikte yaparlar.

Daha sonra, belirlenen modele göre üretim aşamasına geçilir. Üretimlerde, standartlara uygun malzemelerin kullanılması işin kalitesini ve güvenli kullanımını artıracaktır. İzmir Güzelbahçe ilçesindeki evlerin modellerine göre yeni teknoloji ile cam balkon sistemleri hazırlanır ve montaja hazır duruma getirilir.

Montaj İşleri

Ege bölgesinin sıcak ikliminden dolayı İzmir Güzelbahçe’de bulunan evlerin büyük bir bölümü cam balkon sistemini tercih ediyor. Güvenilir firmalar tarafından yapılan yeni model cam balkon sistemlerinin montaj işlemleri alanında uzman ekipleri tarafından yapılıyor. Hem firmalar hem de kullanıcılar, montaj işlemlerinde nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda bilgi sahibi olmalıdır.

Cam balkon montaj işlem aşamaları şunlardır;

  • Montaj öncesi iş güvenliği tedbirlerinin alınması,
  • Cam balkon sisteminin çalışmasını ve muhafazasını sağlayan kasa balkon duvarlarına monte edilir.
  • Kasanın duvara sabitlenmesi için vidalama yapılır.
  • Kasa ile duvar arasına silikon çekilir ve boşluklar kapatılır.
  • Önceden hazırlanmış olan cam kanatlar, kasaya yerleştirilir ve hareket etmesini sağlayan tekerlerin ayarları yapılır.
  • Gerekli kontroller yapıldıktan sonra, üzerindeki etiketler çıkartılarak temizlenir.
  • Kilit ve fren sistemleri takılarak, montaj tamamlanır.

Cam balkon sistemlerinin montajlarında, yerleştirme işlemlerinin terazi ile kontrol edilerek dengeli yapılması önemlidir. Dengesiz sistemlerde, camların hareketi zor olacak ve aralarında boşluk kalacaktır. Montaj işlemlerinin tüm aşamalarında dengeleme yapmak önemlidir.

Balkonların Kullanışlı Hale Getirilmesi

Güzelbahçe’de insanlar özellikle yaz aylarında gece ve gündüz balkonları daha sık kullanmaktadır. Cam balkon sistemleri balkonları daha kullanışlı hale getirmekte ve balkonların özel bölüm olarak kullanılmasını sağlamaktadır. Cam balkon montajından sonra balkonlar oda gibi olacak, dışarıdan istenmeyen atıkların, böceklerin girişi engellenmiş olacaktır. Balkonlarda birden fazla cam kanat kullanıldığı için havalandırma için tamamının açılmasına gerek kalmadan daha rahat ve temiz kullanım sağlamaktadır.

Yeni Teknoloji Cam Balkon Sistemleri

Cam balkon teknolojisinde hızlı gelişmeler sağlanmaktadır. Son dönemlerde, ısıcamlı sistemler kullanılmaya başlamış ve balkonlardaki ısı ve ses yalıtımının daha iyi yapılması sağlanmıştır. Isıcamlı cam balkon sistemleri, hem kullanışlı hem de konforlu olmaktadır. Cam balkon sistemleri yapıldığında, balkonlar istenildiği zaman tamamen kapatılabilmekte, istenildiği zaman tamamen açılabilmektedir. Kapalı alan olarak dekor edilmekte ve keyifli vakitlerin geçirileceği özel bölümler olmaktadır.

Cam Balkon Standartları

Cam balkon sistemlerinde istenilen güvenliğin ve kalitenin sağlanabilmesi için belirli standartlar belirlenmiştir. Cam balkonlarda kullanılan camlar 8 mm kalındığında olmak zorundadır. Her bir kanadın en fazla yüksekliği 230 cm olmalı ve kanat genişlikleri, modeline göre 50 cm ya da 65 cm olmalıdır. Güvenli kullanım için bu standartlar belirlenmiş ve üretimde dikkat edilmesi istenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.