İzmir Dikili Cam Balkon Fiyatları

Cam balkon sistemleri, katlanır ve sürgülü model olarak kullanım yerine göre yapılmaktadır. Kullanılan malzeme türleri ve modele göre fiyat belirlemesi yapılmaktadır. İzmir Dikili cam balkon fiyatları için müşterilere farklı fiyat teklifleri veriliyor.

Cam balkon fiyatları, profillerin renklerine, cam ve conta çeşitlerine göre belirleniyor. Ahşap desenli profillerin fiyatları diğerlerine göre daha yüksek olmaktadır. İzmir Dikili yapılaşma özelliğinden dolayı cam balkon sistemlerinin en fazla kullanıldığı yerlerden birisidir. Balkonların şekline göre düz ya da oval katlanır cam sistemi olarak yapılabilmektedir.

Cam Balkon Sistemleri Fiyatları

Cam balkon sistemlerinde boya seçenekleri fiyatların değişimine etki etmektedir. Belirlenen modele göre ölçülendirme yapıldıktan sonra malzeme çeşitlerine göre fiyat teklifleri hazırlanmaktadır.

Fiyatları etkileyen unsurlar şunlardır;

 • Ral boyalı, natürel renk – şeffaf cam, alüminyum H contalı,
 • Ahşap desen boyalı, natürel renk, şeffaf cam, alüminyum H contalı,
 • Ral boyalı, natürel renk, şeffaf cam, alüminyum H contalı, perde ayar profili,
 • Ahşap boyalı, natürel renk, şeffaf cam, alüminyum H conta, perde ayar profili,
 • Ral boyalı, natürel renk, şeffaf cam, alüminyum H conta, ayar profili,
 • Binaların ve balkonların görselliğini en iyi şekilde yapmaya çalışırken, daha kullanışlı olması sağlanmaktadır.

Cam Balkon Avantajları Nelerdir?

İzmir Dikili cam balkon sistemlerinin en çok kullanıldığı ve uygun fiyat seçeneklerinin sunulduğu bölgedir. Cam balkon sistemleri yapıldıktan sonra kullanıcısına çok fazla fayda sağlamaktadır.

Sağlanan faydalar şu şekilde sıralanabilir;

 • Dış etkenler nedeniyle fazla kullanışlı olmayan balkonların kullanışlı özel bölümler olmasını sağlar.
 • Binaların dış görünümüne estetiklik kazandırır.
 • İç ve dış ortamı birbirinden ayırarak, enerji tasarrufu sağlar,
 • Balkon ve kış bahçesi bölümlerinin daha kullanışlı olmasını sağlar,
 • Evlerde, keyifli vakitlerin geçirileceği özel bölüm oluşturulmasını sağlar,
 • Yağmur, rüzgar, toz gibi tüm dış etkenlerin içeriye girmesini önler.
 • Cam balkon sistemleri yapıldıktan sonra birçok avantajı kullanıldıkça görülmeye başlamaktadır. Yapıldığı her eve değer katmaktadır.

Cam Balkon Yapılışı

Dikili bölgesinde cam balkon yaptırmak isteyenler, firma araştırması yaparak, sektörde güvenilir olan firmaları seçerler. Cam balkon yapılışları, sipariş verme ve keşif, ölçü işlemleri ile başlar. Firma müşterinin belirttiği modeli alınan ölçüye göre yapar. Cam balkon sistemlerinde, seçilen alüminyum profiller ile dış kasa kısmı oluşturulur. Kasa içerisinde cam kanatların hareketini sağlayan kanal oluşturulur. Her cam kanatın alt ve üst bölümüne hem bağlantısını hem de hareket etmesini sağlayan teker bağlantıları yapılır. Cam kanatlar arasında boşluk oluşmaması içi ara fitil kullanılır.

Cam Balkon Niçin Yapılır?

Cam balkon sistemleri, balkonların dışarıya kapatılmasını sağlayan farklı modellerde yapılan katlanır ya da sürgülü cam sistemledir. Balkonların bir yaşam alanına dönüştürülmesi, mevsimsel olarak kullanılabilir duruma getirilmesi için cam balkon sistemlerine ihtiyaç duyulur. Günümüzde bir ihtiyaç haline gelmiştir ve insanlar, evlerinin balkonlarını cam sistemleri ile kapattırmaktadır. Cam balkon sistemlerinin sağlamış olduğu avantajların çok olması yaptırma nedenini ortaya çıkarmaktadır. Yapıldığında balkonlar, istenildiğinde kapalı istenildiğinde açık olarak kullanılabilen özel bölümler olmaktadır.

Cam Balkon Sistemleri Standartları

Yapılan işlerin kaliteli ve güvenli olabilmesi için belirli standartlar belirlenmektedir. Cam balkon sistemlerinde de kullanılacak malzeme türleri, cam kalınlığı, kanat yüksekliği ve genişliği gibi bazı ölçü sınırlandırmaları getirilmiştir. Ülkemizde bu standartlar fazla denetlenmemektedir. Ancak belirlenen standart ölçüler şu şekildedir. Cam kalındığı 8 mm ya da 10 mm olmalıdır. Her bir cam kanadın en fazla yüksekliği 230 cm, katlanır camlarda kanat genişliği 50 cm, sürgülü camlarda 65 cm ölçüsünün ideal olduğu standardı belirlenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.