İzmir Cam Balkon Torbalı

Cam balkonlarının kapatılması için temperli cam kullanılmakta ve katlanır cam kanatların kullanılması cam balkon sistemini oluşturmaktadır. Balkonların daha etkin kullanımı için yapılmaktadır. İzmir cam balkon Torbalı firmaları dayanıklı malzemeler ile müşteri taleplerine göre model belirliyorlar.

Cam balkonu sistemleri, enerji tasarrufu sağlamakta ve yapımında paslanmaz çelik ve alüminyum ürünleri kullanılmaktadır. Kullanılan tüm ürünlerin, neme ve her türlü hava şartına karşı dayanıklı olması önemlidir. Kullanılan camlar darbelere karşı dayanıklıdır ve kolay kolay kırılmazlar. Kırıldıklarında da tuz-buz şeklinde kırıldığı için canlı ve çevre için tehlike oluşturmamaktadır.

Cam Balkon Nerelerde Kullanılır?

Modern binaların yapılması ve yapı sistemlerinin gelişmesiyle birlikte cam balkon sistemlerine olan talepler giderek artmaktadır. Cam balkon sistemleri istenildiği zaman açılıp kapanabildiği için balkonların kullanım konforunu artırmaktadır.

Cam balkon sistemlerinin kullanıldığı alanlar olarak şuralar sayılabilir;

 • Bina ve konut balkonları,
 • Otel ve pansiyonlarda,
 • Mağaza, ofis, plaza,
 • Restoran, kafe,
 • Havalimanları,
 • Çeşitli tesislerdeki bekleme salonları,
 • Alışveriş merkezleri, kapalı spor salonları ve eğlence merkezleri,
 • Cam balkon sistemlerinin katlanarak açılabilir özelliği istenildiği zaman kapatılarak ayrı bir bölüm oluşturmayı sağlamaktadır.
 •  

İstenildiği zamanda açılarak alanın bir bütün olarak kullanılmasını sağlamaktadır.

Ev Sahibine Sağladığı Avantajlar

Ev sahipleri evlerinin ve balkonlarının daha kullanışlı olması ve evlerinin değerlenmesi için cam balkonu sistemlerini yaptırırlar. İzmir Torbalı cam balkon firmaları sundukları uygun fiyat seçenekleri ile bölgedeki binaların büyük bir bölümünün cam balkonu yaptırmasını sağlamıştır.

Cam balkonu yaptıran ev sahiplerinin karşılaştığı avantajlar şunlardır;

 • Binanın estetik görselliğini artırır,
 • Balkonun her mevsim ve hava şartlarında rahat kullanılmasını sağlar,
 • İç ortam ile dış ortamı birbirinde ayırarak daha geniş kullanım alanı oluşturmaktadır,
 • Ses yalıtımı sağladığı için dışarıdaki gürültünün içeriye girmesini engeller,
 • Yapıldıktan sonra enerji tasarrufu sağlayacaktır.

Torbalı’da evlerin balkonlarının m²’leri büyük olduğu için cam balkon yapıldığında evlere yeni bir oda kazandırılmış olacaktır.

Cam Balkon Montajının Yapılması

Cam balkonu sistemine ihtiyaç duyanlar her şeyden önce ne olduğunu, nasıl yapıldığını, montajını ve kullanımını öğrenmelidir. Torbalı firmaları, müşterilerine tüm aşamalar hakkında bilgi veriyorlar. Cam balkon montajında, iş güvenliği dikkat edilecek unsurlar başında gelmektedir.

Montaj işlemi, balkon mermeri ve duvarlara kasanın montajının yapılması ile başlar. İlk olarak alt bölüm mermer üzerine bağlanarak yapılır. Bu parçanın bağlantısı yapılırken, her yönüyle dengede olması için terazi ile ölçülerek bağlantıları yapılır. Tüm kasanın montajı yapıldıktan sonra tekerlekli cam kanatlar yerleştirilir. Fren bağlantıları ve kanatların ayarları hassas olarak ayarlanır. Temiz bir şekilde silikon yapılarak montaj işlemleri tamamlanır.

Cam Balkon Çeşitleri

Cam balkonlar, doğal aydınlatmaya engellemediği için tercih edilmektedir. Açık balkon ve teraslar, küçük çocuklar için tehlikeli yerlerdir. Bu alanları daha güvenli bir alana dönüştürmek için cam balkon sistemleri ile kapatılabilmektedir. Binaların yapılarına ve cam balkon modellerine göre uygulanacak sistem belirlenmektedir. Cam balkon çeşitleri, katlanır cam balkon, sürgülü cam balkon, giyotin cam balkon ve ısıcamlı cam balkon olarak yapılmaktadır. Her cam balkon çeşidinin çalışma şekli farklı olabilmektedir.

Katlanır Cam Balkon

Katlanır cam balkon çeşitleri İzmir Torbalı bölgesi ve ülke genelinde en çok tercih edilen modeldir. Balkonda cam kanatlar, alüminyum ray içerisinde sağ yöne ya da sol yöne doğru hareket eder. Tüm cam kanatlar bir yönde katlanarak toplanmaktadır. İçeriye doğru katlandığı için camların temizliği daha kolay yapılabilmektedir. Mevsimsel hava şartlarına göre istediğiniz zaman balkonu tamamen açabilir ya da tamamen kapatarak, iç bölüm ile dış bölümün bağlantısını kesebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.