İzmir Bergama Cam Balkon Firması

Yeni binalarda oturmaya başlamadan, balkonlar, cam balkon sistemleri ile kapatılmaktadır. Cam balkon sistemleri binanın görselini değiştirmekte ve yapılan evin değerinin artmasına neden olmaktadır. İzmir Bergama cam balkon firması binaların yapılarına göre farklı modellerde çalışmalar yaparak en iyi görselin ortaya çıkmasını sağlıyor.

Kısa sürede ülkemizin her bölgesine yayılan cam balkon sistemleri, evlerde balkonların daha kullanışlı olmasını sağlamaktadır. Balkonlara, her türlü toz, böcek ve yağmur suyu girmesini önlemektedir. Ayrıca evler için ısı ve ses yalıtımı oluşturmaktadır. Kullanışlı bir sistem olduğu için sürekli yeni modeller geliştirilmeye çalışılmaktadır.

Cam Balkon Nasıl Yapılıyor?

Cam balkonu sistemlerinin yapılışı, bina balkonlarında yapılacak olan keşif ve ölçü alma işlemleri ile başlamaktadır. Ölçü alma işlemlerinin, sistemi yapacak olan usta tarafında alınması önemlidir. Ölçüyle birlikte, model seçimi yapılır. Cam balkon sistemlerinin yapılışında, alüminyum profillerden oluşan kasa sistemi kullanılmaktadır.

Alüminyum profil üzerinde oluşturulan ray üzerinde camlara takılan tekerlerin hareket etmesi ve istenildiğinde camların açılıp kapanması sağlanır. Sistemin yapılışında belirli bir terazi ölçüsü kullanılmakta ve sistemin dengeli olması sağlanmaktadır. Her cam kanat üzerinde tekerler vardır ve profil üzerinde yer alan tek çıkış noktasından çıkacak şekilde ayarlanmaktadır.

Montajı İşlemleri

İzmir Bergama cam balkon sistemi montajları, iş güvenliği tedbirleri alındıktan sonra profesyonel ekipler tarafından yapılmaktadır.

Önceden hazırlanmış ve denenmiş olan cam balkon sistemi parçalar halinde, montajın yapılacağı yere getirilir. Güvenli bir şekilde taşınması sağlanır. Montaj aşamasına geçmeden önce montajın yapılacağı yerin temizliği ve belirlenen ölçüye göre hazırlanması sağlanır.

Montaj şu şekilde yapılır;

  • Önceden hazırlanmış olan balkon mermeri üzerine, yan duvar ve tavan bölümüne alüminyum kasa parçaları monte edilir.
  • Duvar ile alüminyum kasa arası iyice silikon ile doldurulur.
  • Hazırlanan cam kanatlar, üzerindeki tekerleri yardımı ile alt ve üst profildeki çıkış yuvasından, kanala yerleştirilir.
  • Tüm cam kanatlar yerleştirildikten sonra, terazi ile dengele olup olmadıkları kontrol edilir.
  • Birkaç defa camlar tam açılarak sistemin düzgün çalıştığı görülür.
  • Emniyet kilidi ve fren sistemi bağlantıları yapılarak montaj işlemi bitirilir.

Montaj işlemlerinde, hata yapılmamaya dikkat edilmelidir. Montaj hataları büyük sorunlara yol açabilecektir.

Cam Balkon Yaptırmanın Avantajı

Cam balkon sistemlerinin, bina ve kullanıcıya sağladığı çok fazla avantajlar vardır. Bina için iyi bir görsellik oluşturmakta ve evin değerinin artmasına neden olmaktadır. Kullanıcı açısında, evinde kapalı yeni bir alana kavuşur ve bu alanı yılın her dönemi rahatlıkla kullanabilir. Cam balkon sistemleri sayesinde, hem ses hem de ısı yalıtımı sağlanmış olur. Balkona dışarıdan, toz, böcek, zararlı hayvan gibi istenmeyen şeylerin girmesi önlenmiş olur.

Cam Balkon Sistemlerinde Karşılaşılan Sorunlar

Cam balkon sistemlerinde karşılaşılan sorunlar, kullanılan malzeme kalitesi, işçilik hataları ya da bina duvar yapısındaki çürüklük neden olabilmektedir. Karşılaşılan sorunlardan bazıları şunlardır. Camların kapanmaması, cam balkon sisteminin sallanması, cam balkonun su alması gibi sorunlardır.

Cam balkonların su alması, montaj sırasında, yalıtım işleminin yeterli yapılmamasından kaynaklanabilir. Yeniden silikon işlemi yapılarak sorunlar çözülebilir. Camların kapanmaması ya da sallanması, betona atılan sabitleme vidalarının yerinden oynamasından kaynaklanabilir. Bunun nedeni ise bina duvar yapısının sağlam olmamasıdır.

Cam Balkon Sistemindeki Camlar Patlar mı?

Cam balkon sistemlerinde kullanılan camların kalınlıkları 8 mm standardına göre üretilir ve rüzgara, darbelere karşı dayanıklıdır. Rüzgarda camlar patlamamaktadır. Ancak çok şiddetli darbe ya da kasırga gibi durumlarda patlama olursa, tuz-buz şeklinde dağılmaktadır. Her türlü riski düşünerek aşırı rüzgarlı havalarda balkonda durmamak gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.