İzmir Alsancak Cam Balkon Firması

İzmir Türkiye’nin en güzel illerinden birisidir ve Alsancak bölgesinde oturanlar evlerine cam balkon yaptırarak, evlerini her mevsim daha kullanışlı hale getirmektedir. Özellikle yaz aylarında, evlerinde klima çalıştırdıkları için çoğu zaman balkonu kullanamıyorlar.

Cam balkon yaptırdıklarında, balkon kapısını açarak balkonlarının da serin olmasını sağlıyor ve rahatlıkla balkonda oturabiliyorlar. İzmir Alsancak cam balkon firması binaların yapılarına göre farklı modellerde tasarımlar oluşturarak cam balkon sistemleri yapıyor. Cam teknolojisinde yaşanan gelişmeler, cam balkon sistemlerinin daha modern ve kullanışlı olmasını sağlamaktadır.

Cam Balkon Sistemlerinin Yapılışı

Binalar için cam balkon sistemlerinin yapılışı, her aşamasında dikkat edilmesi gereken işlemler gerektiriyor. Doğru yapılabilmesi için öncelikle, yapılacak keşif ve ölçü alma işlemlerinin, sistemi hazırlayacak olan ekip tarafından alınması gerekiyor. Keşif sırasında, binanın dış görünüşü kontrol edilir ve hangi modelin uygulanacağına karar verilir.

Ölçü alırken, bina duvar ve alt üst bölümlerin düzgünlüğü, terazi durumu hesaplanır. Gerekli durumlarda balkon mermeri değiştirilir ya da yoksa yeni mermer yerleştirilir. Alınan ölçüye göre sistemin oluşturan kasa ve üzerinde tekerleri bulunan cam kanatlar tek tek hazırlanır. İş yerinde sistem kurulur ve dengesi sağlanarak ayarları yapılır.

Cam Balkon Sisteminin Kurulması

İzmir Alsancak bölgesi, iklimsel şartlardan dolayı cam balkon sistemlerine en çok ihtiyaç duyulan bir bölgedir. Cam balkon sistemlerini kurulması, yerine montaj işlemleridir. Montaj aşamasında tüm işlemlerini özenli yapılması, bağlantıların sağlam ve doğru yapılması önemlidir. Montaj hataları, cam balkon sisteminin verimli kullanılmasına engel olurken, çeşitli güvenlik riskleri doğuracaktır.

Bunun için uzman elemanların montaj yapması sağlanmalıdır.

  • Balkonda, cam sisteminin dengeli kurulabilmesi için altyapı oluşturulur.
  • Alüminyum profil kasa kenarlarında hiç boşluk kalmayacak şekilde yerine monte edilir.
  • Kasa montajı sonrasında, duvara vidalar ile iyice sabitlenir ve duvar ile arasındaki tüm boşluklar silikon ile kapatılır.
  • Katlanır cam ya da sürgülü camlar yerleşim sırasına göre teker ayarları yapılır.
  • Teker ayarı yapılan camlar sırasıyla profil kasa üzerine kanaldan geçirilerek yerleştirilir.
  • Tüm kanatlar takıldıktan sonra, aç kapa sistemi kontrol edilir ve ray üzerindeki hareket etmeleri sağlanır.
  • Terazi ile dengesi kontrol edildikten sonra, fren sistemi ve emniyet kilidi bağlantıları yapılır.

Montaj tamamlandıktan sonra kullanıcıya, nasıl kullanabilecekleri, nelere dikkat edecekleri gösterilir.

Cam Balkon Yaptırmanın Ne Gibi Avantajları Vardır?

İnsanlar evlerinin her bölümünü en iyi şekilde kullanışlı hale getirmeye çalışırlar. Cam balkon sistemleri, balkonların kapatılmasını ve daha rahat kullanılmasını sağlamaktadır. Sağladığı avantajlar, binaya görsellik katma, değer kazandırma, ferah kulanım alanı sağlama, her mevsim balkonu kullanabilme olarak sıralanabilmektedir. Cam balkonlar, toz ve böcek girmesini önlerken, ses, ısı yalıtımı görevini de görecektir.

Isıcamlı Cam Balkon

Cam balkon sistemlerinde teknoloji sürekli gelişmekte ve daha verimli kullanımlar için yeni modeller geliştirilmektedir. Son dönemlerde ısıcamlı cam balkon sistemleri yapılmaya başlamıştır. Diğer cam balkon sistemlerine göre daha kullanışlı ve konforludur. Isıcamlı özelliği sayesinde balkon içindeki ısıyı sürekli muhafaza etmekte ve ısı yalıtımı sağlamaktadır. Cam balkon sistemi yapıldıktan sonra balkonlarınızı daha rahat kullanabilir, dinlenme ve nefes alma yeri, ayrı bir oda gibi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Cam Balkon Sistemlerinin Güvenirliği

Cam balkon sistemlerinin tamamen cam olması bazı kişilerde kırılma endişesi oluşturabilir. Ancak cam balkon sistemlerinde kullanılan özel camların kalındığı 8 mm’dir ve darbelere, rüzgara karşı dayanıklıdır. Kolay kolay kırılma özelliği yoktur. Kasırga ya da aşırı darbe durumlarında kırılma şekli tuz-buz şeklinde olacaktır. Uzun süre kullanılabilen güvenilir cam sistemleridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.