Uzman Cam Balkon İzmir

İzmir cam balkon

Dışarıdan İçeriyi Göstermeyen Cam Balkon Modeli

reflekte camlı cam balkon

İçeriyi Göstermeyen Cam Balkon Sistemi

Günümüzde cam balkon uygulamalarının sorunlarından biri reflekte cam uygulamalarının nasıl olacağına dairdir. Camlar temperleme işlemine alındığı için reflektif özellik verilemiyor. Çok özel işlemlerle bu özelliği camlara kazandırmak mümkün ancak bu sefer de fiyat aşırı yüksek olmaktadır. Bu yüzden şeffaf cam balkon reflekte temperli cam uygulamalarına montaj sonrası amerikan malı kaliteli film kaplama ile çözüm getirilmektedir.

Bu stil uygulama ile gündüz dışarıdan görülmek istemeyen balkon ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Unutulmamalıdır ki gece mum ışığı dahil ışık kaynağı oluştursa camların reflektif özelliği kaybolmaktadır. İzmir cam filmi şirketimizin bir çok kez uyguladığı bir çözüm seçeneğidir. Katlanır camlama balkon sistemleri uygulamalarımız hakkında daha geniş bilgi almak için firmamızı arayabilirsiniz.

İzmir cam balkon uygulamalarında, diğer illere nazaran daha sık talep edilen bir özelliktir.

Reflekte Cam Filmi İçeriyi Gösterir Mi?

Biraz mahremiyet herkesin istediği bir şeydir. Yoğun iş yaşamında akşamları kabuğumuza çekilmek isteriz. Acaba reflekte cam bu iş için uygun mu? Gündüzler için bunu söyleyebiliriz evet; ancak geceleri ışık yandığında içeri görünecektir. Geceleri perde kullanmak sureti ile kendimizi dış dünyadan soyutlayabiliriz.

Diğer bir yazımız olan “ısıcamlı cam balkon İzmir” de ilginizi çekebilir.

Reflekte Camlı Cam Balkon Renk Seçenekleri

Reflekte cam efekti cam filmi ile elde edilecekse renk seçenekleri artmaktadır. Türkiye’de 8 mm kalınlıkta reflekte cam sadece mavi ve füme renk olarak üretilmektedir. Buna karşılık cam filmleri ile mavi, füme, yeşil, bronz, altın ve benzeri farklı renkte uygulamalar gerçekleştirmek mümkündür. Ülkemizde dış cephe sistemlerinde yoğun kullanılması nedeni ile 6 mm reflekte cam ürünlerine ulaşım oldukça kolaydır. Bu tarz uygulamalarda dikkat edilmesi gereken konular elbette vardır. Filmlerin de bir ömrü vardır.

reflekte temperli cam balkon

Reflekte Film Avantajları Ve Dezavantajları

#Avantajları

  1. Kolay uygulanı
  2. Reflekte temperli cama göre daha ekonomiktir
  3. Daha fazla renk seçeneği vardır
  4. İçeriyi cama göre daha az gösterir
  5. Kalite cam filmleri 10 yıl ve daha uzun hiç sorun çıkarmadan görevlerini yerine getirebilir

#Dezavantajları

  1. Kalitesiz filmler 2-3 yıl içerisinde bozulmaya başlar
  2. Filmler darbelerle yırtılabilir; daha dikkatli kullanılmalıdır
  3. Katlanır camın kenarlarında uygulama dikkatli yapılmalıdır; aksi halde yine yırtılmalar ve atmalar söz konusu olabilir
  4. Yerinde uygulandığı için film ile cam arasında az da olsa toz kalma ihtimali vardır. Bu durum çok küçük kabarcıkları neden olabilir
  5. Camda ve filmde ortak sorun gece lamba yandığında içerisinin görünecek olmasıdır

cam balkon cam renkleri

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir