Uzman Cam Balkon İzmir

İzmir cam balkon

Cam Balkon Ustası

cam balkon ustası

İzmir cam balkon ustası dendiğinde ne anlamalıyız. Okulu ve eğitimi olmayan bir meslekten bahsediyoruz. Devlet pvc doğrama ve cam balkon sektörünün eleman ihtiyacını adeta görmezlikten geliyor. Eli matkap tutacak iş görenler nasıl yetişecek ? Burada sorunun düğümlendiği nokta önümüze çıkıyor. 12 yıllık zorunlu eğitimle birlikte çıraklık eğitim merkezlerinin de bir manada fonksiyonu kalmadı. 18 yaşına kadar müracaat imkanı sunan çıraklı eğitim merkezlerine bir lise mezunu ya başvurabiliyor yada vuramıyor. 18 yaşından sonra bir meslekte uzmanlaşmak ne kadar mümkün; tartışılabilir.

 

cam balkon ustası

 

Cam Balkon Ustası Nasıl Yetişiyor?

Şu an piyasada cam balkon ustası olarak çalışan personelin çoğu dar gelirli ve düşük sosyal profilli ailelerden yetişme. Ülkemizde hemen her aile çocuğunun doktor, mühendis, avukat veya benzeri prestijli bir mesleğe sahip olmasını istiyor. Bunu bir yere kadar anlayabiliyoruz. Ama  kısa bir analiz yapalım. Bir cam balkon ustası Türkiye koşullarında 2500 ile 3500 lira arası maaş almaktadır. Memur maaşlarının da bu seviyelerde olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu küçümsenecek bir kazanç değil; hatta küçümsenecek bir meslek hiç değil!

 

Neşter olmadan doktor ameliyatı gerçekleştiremez. Öyle de neşteri üreten ve hatta neşteri üretmeye yarayan maddeyi üreten işçinin bir doktordan önemi daha az değildir. Her meslek bir diğer meslek ile dayanışma içindedir. Gözlemlediğimiz önemli bir konu var… Yıllardır bir hiç bir aile çocuğunu getirip cam balkon ustası olarak yetiştirilmesini firmamızdan talep etmedi. İlginç değil mi?

 

Piyasada cam balkon ustası kıtlığının sebebi de böylece anlaşılmış oldu sanırız. Ancak arkadaşlarından görerek ve özenerek bu mesleğe başlayan gençlerden yetişiyor ustalar. Bu gençlerin eğitim ile aralarının açık olduğunu söylemeye bile gerek yok sanırım. Sektör iyi maaş ödeyen canlı bir ekonomik kol. Neden lise mezunları da birer cam balkon ustası olmasın? Hem sadece montaj boyutu yok bu işin. Üretim kısmı daha kolay öğrenilebilen keyifli bir meslektir. Lütfen artık herkesin avukat, doktor veya mühendis olamayacağı gerçeğini kabul edelim. Olmaları da gerekmiyor üstelik.

 

Biz İzmir cam balkon firması olarak firmamıza işe aldığımız elemanları öncelikle montaj eğitiminden geçiririz. Müşteri diyologları ve ilişkileri konusunda yetiştiririz. Araç kullanma ve çevreye olan duyarlılıklarını en üst düzeye çıkarmaya çalışırız.

 

Cam balkon ustası kimdir ? Müşteri siparişini kendi malı gibi görüp özenle koruyandır… Firmasının misyonunu ruhunda ve davranışlarında taşıyan, temsil eden özverili personeldir. İşin bütününe toplam kalite anlayışıyla bakan ve son noktayı koyup işi müşterisine tam ve eksiksiz teslim edendir.

 

Bir diğer yazımız olan “İzmir Cam Balkon Üreticileri” konusunu okumak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir