Uzman Cam Balkon İzmir

İzmir cam balkon

Cam Balkon Temizliği Nasıl Yapılır?

cam balkon temizliği

#Türk hanımları genelde biraz titizdir

Daha çok hanımları ilgilendiren biz yazı oldu diyebiliriz. İş yaşamında aktif olan kadınlarımızın eşlerini ve çocuklarını da ilgilendirmiyor diyemeyiz :). Cam balkon temizliği gayet kolaydır. Temizliği nasıl yapılır sorusuna hemen yanıt verelim. Cam balkon sistemlerinde kanatlar içe doğru katlanır. Bu sayede cam kanatların dış yüzeyleri balkon içine doğru dönmüş olur. Dış yüzeyin temizliğini dışarıya hiçbir şekilde sarkmadan kolayca yapabilirsiniz. Cam temizliğinde cam silme sıvılarını kullanabilirsiniz. Nano teknoloji temizleme sıvıları cam kanatların uzun süre temiz kalmasını sağlayacaktır.

 

cam balkon temizliği

 

Cam Balkon Temizliği Yaparken Dikkat

Temizlik esnasında önemli olan kanatlara sert cisimlerle zarar vermemektir. Alüminyum profilleri sıvı bulaşık deterjanları ile temizlemek daha doğrudur. Çok etkili kimyasal temizleyiciler profillerin eloksal kaplamasına zarar verebilir. Temizlikten bir gün sonra hava da yağışlı değil ise; tekerleklerin bakımı yapılabilir. Her yerde kolayca bulunabilen wd40 ve eşdeğer ürünlerle rayların ve tekerleklerin bakımı yapılmalıdır.

Temizlik esnasında şeffaf veya alüminyum fitillerin (kanatların arasında bulunan) içine su girmemesine özen gösterilmelidir. Hassas ucu bulunan çek-çek gibi ürünler de işinizi kolaylaştıracaktır. Camları deterjanla köpürtüp çek-çek ile temizlemeniz temizlik süresini kısaltacaktır. Hayatınızı riske atmadan kolayca temizleyebileceğiniz ürünlerdir.

 

#Cam balkon için temizlik ipuçları

1- Tekerlekler dar bir aralıkta çalışmaktadır; dolayısı ile rayların içinin temiz olması önemlidir. Bir boya kestirme fırçası ile rayın içerisindeki toz ve kirleri tekerlek çıkış noktasına kadar getirin. Tabi bunu yapabilmek için öncelikle tüm kanatları açmalısınız. Ardından bir elektrik süpürge yardım ile tüm pisliği çekebilirsiniz.

 

2- Camları yumuşak ve çizme potansiyeli olmayan bezlerle silin.

 

3- Alüminyum profillerin temizliği için su ve bir bez genellikle yeterli olacaktır.

 

4- Var ise; su tahliye kanalını bir bez yardımı ile temizleyin.

 

5- Tahliye deliklerini bir kürdan yardımı ile temizleyebilirsiniz. Zamanla kirden ve dış etkilerden tıkanmalar olabilir. Bu durumda su tahliyesi zorlaşır.

 

Gördüğünüz gibi her şey gayet basit. Hanımların ilgisi çekecek olan “Balkon Estetiği” adlı yazımızı da okumanızı öneririz. Ayrıca “Cam Balkonda İzolasyonun Önemi” Adlı yazı da bize göre önemlidir. Sizleri konu ile alakalı bir kaç yazıya yönlendirdik; elbette çok daha fazlası var! Üst menüde bulunan blog bölümünü ziyaret edip diğer yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir