Uzman Cam Balkon İzmir

İzmir cam balkon

İzmir Cam Balkon Seçenekleri

cam balkon seçenekleri

Genel bir tek kelime ile adlandırılan Cam balkon model ve seçenekleri, parçalardan oluşan bir bütün sistemi tarif etmektedir. Bütün teknolojinin adını bünyede toplamıştır. Esasında sistemim genel adı balkon camlama seçenekleri veya cam bölme sistemleri olmalı diye düşü nüyoruz. Evet bölme sistemleri içinde farklı birçok uygulamayı barındırıyor.

Bu uygulamalara göz atarsak;

Cam Balkon Seçenekleri Nelerdir?

Kayar Katlanır Cam Bölme Sistemleri

Kayar katlanır sistemlerde 2 seçenek vardır. 8 mm temperli ve ısıcamlı temperli modeller… Her iki sistemde de kanatlar ray üzerinde kaydırılır ve çıkış noktasında içeriye doğru katlanarak açılır. Farklı alüminyum ve cam rengi seçenekleri vardır. Kanat genişlikleri 50 cm ile 65 cm arasında olmalıdır. Zorunlu durumlarda 40 – 45 cm genişliğinde kanatlar da üretilebilir. Maksimum sistem yüksekliği de 240 cm olmalıdır.

Kayar Sürmeli Cam Bölme Sistemleri

Sürmeli sistemler de eşikli ve eşiksiz olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Bir ray üzerinde sürülerek kullanılan bu çeşitlerde katlanarak açılma özelliği yoktur. Eşiksiz çeşitlerde eşik yüksekliği 5 mm’dir. Eşikli sürgülü modellerde eşik yüksekliği 4,5 cm’dir. Yine farklı renkte alüminyum profil ve cam seçenekleri tercih edilebilir. Yüksek katlarda kullanımı uygun değildir. Dıştan silme olanağı olmadığı için genelde zemin kat teraslarda, kış bahçelerinde ve ticari mekanlarda kullanılır.

Üstten Askılı Eşiksiz Vitrin Sistemleri

Sadece üstten taşımalı olan bu sistemlerde hiç eşik yoktur. Sistem kaydırmak ve katlamak sureti ile tamamen açık konuma getirilebilmektedir. Eşiksiz olması ağır eşyaların sürekli giriş çıkış yaptığı yerlerde avantaj sağlamaktadır. Oto galeriler ve ofisler için de uygun bir üründür.

Motorlu Giyotin Cam Sistemleri

Motorlu giyotin ya da küpeşte dediğimiz sistemler dikey olarak çalışan 2 veya 3 kanattan oluşur. 8 mm temperli ve ısıcamlı temperli camlarla üretilirler. Uzaktan kumanda ile yukarı aşağı hareket ettirmek mümkündür. Sistem kapalı hale geldiğinde; kanatlar aşağıda toplandığından korkuluk görevi görür.

Sabit Cam Bölme Sistemleri

Sabit sistemler genellikle aldoks veya c60 sistem alüminyum profillerden üretilir. Açılması istenmeyen alanlarda değişik cam modelleri ile üretilebilir.  6 mm, 8 mm ve 10 mm temperli – lamine camlar kullanılabilir. Dilenirse cam çıtası değiştirilerek ısıcam dahi uygulanabilir. Alüminyum profillerin doğal rengi gridir. Talep üzerine arzu edilen her renge boyanabilir. Cam seçenekleri de şeffaf, mavi, bronz, füme ve yeşildir.

Kayar katlanır sistemler ile ilgili cam balkon modelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz. Sürgülü sistemleri çalışma prensibi kasa profilinde cam panellerinin peşi sıra sürülmesi esasına dayanır. Cam balkon seçenekleri hakkında merak ettiklerinizi bizimle irtibata geçerek öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir