Cam Balkon İzolasyon Önemi

Spread the love

Yalıtım esasında çok kapsamlı mühendislik çalışmalarını içeren bir alandır. Yalıtım evet ama sadece cam balkon yalıtımı değil, öncesinde balkonun altı ve üstünün yalıtımı…  Cam balkon izolasyonu basit silikon ve mastiklerle ancak bir miktar sağlanır. Konuyu tek tek bütün noktaları ile ele alalım.

cam balkon ürünlerinde standartlar

Mevcut balkondan kaynaklanan sorunlar : İnşaat sırasında dış cephe yalıtımının gerektiği gibi yapılmaması, balkon içine fayans döşenmeden önce su ve ısı yalıtımı sağlayan ürünler kullanılmaması, balkon küpeşte mermerleri döşenirken ek yerlerinin izolasyonunun sağlanmaması ve mermer parapet birleşimlerinin hassasiyetle izole edilmemesi. Cam balkon uygulamasından bekleyeceğimiz tüm bu olumsuz şartlar içinde, su yalıtımı ve gürültü kirliliğine karşı korunmadır. Tüm bu ve diğer konularla ilgili bizimle irtibata geçip bilgi alabilirsiniz.

ücretsiz keşif

Yukarıda bir dizi sorundan bahsettik… Bu sorunların bahane edilerek izolasyon işlemlerinin doğru yapılmaması kabul edilemez bir durumdur. Balkondan veya mekandan kaynaklanan sorunlar olabilir; uzman bir ekip bu hatalara rağmen çok iyi bir izolasyon uygulaması gerçekleştirmeyi başaracaktır. Çok gerekli görülen yerlerde Np1 kullanılmalıdır. Bu durum bir miktar ek maliyeti de beraberinde getirecektir. Sağladığı fayda göz önünde bulundurulur ise; ödenen 50-100 lira gibi bir bedelin hiç bir önemi kalmayacaktır.

katlanır cam balkon

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Posted by: webcolden on

Etiketler:, ,