cam balkon camı kırılır mı

Cam Balkon Camı Kırılır Mı?

Cam balkon yaptıran herkes bu soruyu kendisine soruyor. Cam balkon camı kırılır mı? Aslında bir başka soru da temperli cam kırılır mı şeklinde olmalıdır; çünkü katlanır ve sürme cam sistemlerinde temperli camlar kullanılır.

Her camın kırılma özelliği vardır. Önemli olan 8 mm düz cama göre 8 mm temperli camın ne kadar dayanıklı olduğudur. Şunu söylemek mümkündür; temperli camlar düz camlara göre 5 kata kadar daha dayanıklıdır. 3 kişi bir kanadın üstüne rahatlıkla çıkabilir. Çok şiddetli darbelere bile dayanabilir.

Temperli Camın Özellikleri

Temperin temeli ısıtma ve hava basıncına dayalıdır. Hava basıncı ve ısı sayesinde ürünler daha dayanıklı hale gelir. Bunun yanı sıra başka bir özellik daha kazanırlar; kırılma durumunda çok küçük parçalara ayrılma. Buradaki amaç insanları ve diğer canlıları korumaktır.

Cam balkon cam kırılı mı sorusunun cevabı da artık netleşmeye başlamış oldu. Evet kırılabilir; ancak çok şiddetli darbelere maruz kalması gerekmektedir. Kırılsa bile dağılacağından sizi ve sevdikleriniz korur.

Cam Balkon Camı Hangi Durumlarda Kırılır?

  • Metal cisimlerle çok şiddetli darbelere maruz kalması gerekir. Bunu bazen bir balyozla bile gerçekleştiremeyebilirsiniz.
  • Kenarlar hassas noktalardır. Kenarlarda bazen hava baloncukları kalabilmektedir. Orayı denk getirirseniz, darbenin çok şiddetli bile olmasına gerek yoktur.
  • Camlarda tansiyon olabilir. Tansiyon makinenin ayarlarının değiştiği ilk 5-10 dakikada meydana gelebilir. 6 mm temperlerken 8 mm temperlemeye başlayacak olan makinenin ayarları değiştirilir. Bu süreçte tansiyon meydana gelebilir. Tansiyonlu camlar denk gelmiş ise; yine hiç bir darbeye gerek olmaksızın patlama meydana gelebilir.

Cam Kırıldığında Ne Yapmak Gerekiyor?

Tedarikçiniz ile görüşüp yeni cam siparişi vermeniz en doğru seçenek olacaktır. Bu biraz zaman alabilir; sabırlı olmalısınız. Ondan önce bilmeniz gereken konular var. Camları temizlerken mutlaka eldiven ve maske kullanmalısınız. Zerrelerin teninizle ve gözünüzle temas etmemesine özen göstermelisiniz.

Gözlük kullanmak da oldukça önemlidir. Cam parçacıklarının vücutta yürüme gibi bir özelliği vardır. Buna dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer kırılma esnasında parçalar herhangi bir yerinizi yaraladı ise; hemen bölgeyi suyun altına tutmalısınız. 1-2 dakika suyun altına tuttuktan sonra bir dezenfektan kullanabilirsiniz. Başka ilave tedbir almanıza gerek yoktur.

Bu yazımızda cam balkon camı kırılır mı sorusuna cevap verdik.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cam balkon kampanyası

Çözüm Ortağımız

Bizi Hemen Arayın

0 (232) 339 84 41 0 (551) 552 66 62

Bize e-posta Gönderin

uzmancambalkon@gmail.com destek@uzmancambalkon.com

Takvim

Aralık 2018
P S Ç P C C P
« Tem    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31