Uzman Cam Balkon İzmir

İzmir cam balkon

Cam Balkon Alüminyum Profilleri

cam balkon alüminyum profilleri

Sistemin taşıyıcı gövde unsuru alüminyum profillerdir. Alüminyum profiller günümüzde yapı sektöründe bir çok alanda kullanılmaktadır. Alüminyum sektörü ülkemizde son yıllarda büyük gelişim göstermiştir. Kalıp branşı uzmanlaşmış ve bunun neticesinde çözüm odaklı profillerin imalatı hızlanmıştır. Bir çok üretim dalına olan olumlu etkileri katlanır cam balkon alüminyum profilleri çeşitliliğini artırmış  ve cam balkon sektörüne de olumlu yansımıştır.

 

cam balkon alüminyum profilleri

 

1.Alüminyum üretimi gittikçe gelişiyor

 

Detay çözümlemeleri farklılaşmış ve seri çeşitlerinin çoğalması ile sonuçlanmıştır.

Alüminyum profil sektörünün gelişmesi katlanır cam balkon serileri konusunda çok farklı seçenekleri gündeme getirmiştir. Sistemin belirleyici unsuru cam balkon alüminyum profilleri olduğu için bir çok cam balkon serisi ismini profil detayları belirlemiştir. Gold seri cam balkon, Asaş, Dorame Gold ve Winsa gibi isimler bilinir hale gelmiştir. Profil çizimleri ve alınan patentler markaları gündeme getirmiştir. Uzman cam balkon olarak Winsa, Asaş ve Gold seri katlanır camlama modellerini kullanıyoruz.

 

#Alüminyum profillerde önemli olan unsurlar

Saflık derecesi en önemli hususlardan birisidir. Marka ürünlerde saflık derecesi %95 civarındadır. %5 demir alüminyum kalıba dökülürken soğusun diye mecburen kullanılır. Bu saflıktaki profiller küflenme gibi sorunlar ile karşılaşmazlar.

 

Diğer bir önemli konu da alüminyum profil et kalınlığı olarak sayılabilir. 1,2 mm et kalınlığına sahip ekonomik ürünler ağır yükleri taşımakta zorlanmaktadır. 8 mm temperli camların ağırlıklarını siz de aşağı yukarı tahmin edebilirsiniz. Zamanla eğilen kasa profili, kanatların sıkışmasına neden olmaktadır. Ne yazık ki; böyle durumlarda bazen tek çare ürünün yenisi ile değiştirilmesidir.

 

Tasarım da oldukça önemli bir konudur. Aksesuarlar ile profillerin uyumlu çalışması kullanım kolaylığı ve daha fazla izolasyon sunacaktır. Firmaların ciddi arge yatırımları yapabilmeleri aslında sermayelerine bağlıdır. Bu noktada marka ürünleri tercih etmek en doğru seçenek olacaktır. Tekerlekler kasada çok dar bir aralıkta çalışmaktadır. Bunun iyi tasarlanmış olması gerekmektedir. Kasa ile kanat arasındaki pay ve su tahliye sistemi gibi tüm detaylar çok ince hesaplanmış olmalıdır.

 

Firmamıza en dayanıklı profiller hangileri diye sık soruluyor. Bunun cevabı aslında oldukça net. Natürel olan eloksal gri ve bronz renkler en dayanıklı renklerdir. Bunlar termik ve daldırma işlemleri ile elde edilen doğal renklerdir. Ham lüminyum üzeri direkt boya en dayanıksız şekildir. Bir cam balkon profili boyanacak ise; mutlaka gri eloksal üzerine fırın boya yapılmalıdır. Bu en sağlıklısı olacaktır.

 

#Alüminyum profil fiyatları

Şunu kesinlikle söylemek mümkün; fiyatlar artan talebe bağlı olarak her geçen gün artmaktadır. Metal borsasında sürekli değeri artan alüminyumun üreticilere ve son tüketicilere yansımaları cep yakan cinstendir. 1 senede 11,5 TL olan kg fiyatı şu anda nerede ise 17 TL’ye çıkmış durumda. Bronz alüminyum bundan bir miktar daha pahalı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir