buca cam balkon

Buca cam balkon işlerinizde bizden fiyat almadan karar vermeyin. En kaliteli ürünleri 10 ay vade ile edinin. Sürgülü, ısıcamlı ve katlanır modellerde lider firma. 1995’ten beri sizlerleyiz.

Buca Cam Balkon Modelleri

Cam balkon, alüminyum rayların içinde hareket ederek, balkonun tüm köşelerine uygulanabilen, katlanıp açılabilen bir sistemdir. Bu balkon sistemi, şehir hayatının stresi ve gürültüsünden uzak, sakince dinlenip, mevsimlerin tadını çıkarabileceğiniz yeni bir alan sunar.

Sürgülü Modeller

Sürgülü cam balkon modellerinde kanatlar rayda tekerlek üstünde yatay olarak hareket ederler. Tekerleğin, profillerin ve camların dayanım üzerinde etkisi vardır. Doğru üretim ve montaj ile yıllarca sorunsuz çalışır. Ürünler eşikli ve eşiksiz olarak üretilebilir. Alüminyum ve cam renklerini kendinize göre özelleştirebilirsiniz.

sürgülü cam balkon

Katlanır Modeller

Katlamalı ürünlerde kanatlar yine ray üzerinde yatay hareketler ancak ilk kanada dayandıktan sonra içeriye doğru katlanırlar. Ürünlerde su tahliyeleri açılmış olmalıdır. Kaliteli tekerlekler, profiller ve camlar kullanılırsa ürünü uzun ömürlü olur. Tek tarafa toplanacak kanat sayısına ve kanat ölçülerine de dikkat etmek gerekir.

katlanır camlama

Isıcamlı Modeller

Hem sürgülü hem de katlanır modellerde ürünler ısıcamlı olarak üretilebilir. Camların etrafını çevreleyen profiller farklıdır. Camlar yine temperlidir. Tekerlekler çelik rulmanlı ve çelik gövdelidir. Genellikle 4+12+4 veya 4+16+4 mm boşluklu çift camlar kullanılır. Aynı renk seçenekleri ısıcamlı olanlar için de geçerlidir.

ısıcamlı katlanır cam balkon
ısıcamlı sürme cam balkon

Eski teknik yapı malzemesi ile kapatılan balkonlar hem görüntü hem de kullanım itibarıyla birçok ihtiyacı karşılayamamaktadır. Evinizin kullanımını sınırlayan eski tekniğin yerini bu modern sistem almaktadır.

İstenildiği gibi açılıp kapanma imkanı sunan bu sistem, özgürce değerlendirebilecek alanlar yaratmaktadır. Bu sistem hem binanın görüntüsünde kirliliğe yol açmaz, hem de şehrin gürültüsünden sizi izole ederek, kendinizi rahat ve özgür hissetmenizi sağlar.

sürme cam balkon
katlanır cam
katlamalı cam
katlanır cam balkon
katlanır cam
sürme cam balkon

İlginizi Çekebilecek İçerikler;

Cam Balkon Nerelerde Kullanılır?

Cam balkon katlanır yapısı nedeniyle, pratik bir kullanım sunmaktadır. Bu pratik sistem kullanıldığı alanda dikkat çekici bir konfor yaratmaktadır. Sıklıkla ev balkonlarında kullanılsa da çeşitli hizmet sektörleri de bu sistemi tercih etmektedir.

Cam balkonun sıklıkla kullanıldığı hizmet alanları şunlardır;

 • Restoran, cafe, bar
 • Konut ve daireler
 • Pansiyon ve hoteller
 • Kapalı spor salonları, alışveriş ve eğlence merkezleri
 • Mağaza, ofis, dükkan ve plazalar
 • Havalimanları
 • Şehir içi ve şehirlerarası terminal ve bekleme salonları

Bütün bu başlıklarda faaliyetini sürdüren yerlerde cam balkon sistemi görülebilmektedir.

Cam Balkon Avantajları Nelerdir?

Teras, işyeri ve balkonunuzu daha kullanışlı bir hale getirmek için uygulanan bu sistem birçok avantaj sağlamaktadır.

Bu avantajlara değinmek gerekirse;

 • Toz, kar, yağmur, dolu gibi iklimsel etkenlerden korur.
 • Hava kirliliği, gürültü, ses gibi çevresel etkenlere karşı korur.
 • Isı yalıtım özelliği sayesinde bütçe dostudur.
 • Size güvenlik sağlar. Hırsızlara karşı kilit sistemine uygundur. Evinizi ve ailenizi hırsızlığa karşı daha güvenli hale getirir.
 • Hanedeki küçük çocuklar için balkonlar son derece tehlike oluşturmaktadır. Cam balkon çocuk güvenliği açısından son derece korunaklıdır.
 • Çocuklarınız için oyun alanlarına dönüşebilir.
 • Manzara sevenlere panoramik bir görüntü sunar. Manzara keyfinizi bozmaz.
 • Evinizin görünümünü güzelleştirdiği gibi, evinizin mali değerini de arttırır.
 • Açılır kapanır yapısı ile ticari işletmenizi dört mevsim kullanma imkanı tanır.
 • Buca cam balkon Sert darbelere karşı dayanıklıdır.
 • Tamperli cam sistemi sayesinde camlar kırılsa bile küçük parçalara dağılarak yaralanmalara yol açmaz.
 • Katlanabilir yapısı sayesinde, temizliği kolay ve her noktasına ulaşılabilir.

Bu sistemin giyotin cam balkon, süngülü cam balkon, katlanır cam balkon modelleri bulunmaktadır. Oval, düz veya L balkon fark etmeksizin, ter tip balkona uygulanabilir.

Buca Cam Balkon Firması

En eski cam balkon firmaları arasında olan Uzman Cam Balkon olarak kalite odaklı çalışıyoruz. Kaliteli ürünleri rekabetçi fiyatlarla sunuyoruz. Farklı ödeme seçenekleri ile herkesin ürünlerimize ulaşabilmesini sağlıyoruz. Tecrübeli montaj, üretim ve satış ekiplerimizle %100 müşteri memnuniyetini hedefliyoruz.

Buca Katlanır Cam

Buca katlanır cam uygulamalarında Şişecam marka yerli camlar kullanıyoruz. 2 mm et kalınlığına sahip profiller ve çelik rulmanlı paslanmaz tekerlekler kullanıyoruz. Montajlarımızda Soudal marka akrilik mastik ve en kaliteli vidalar kullanıyoruz. Talebe göre ürünleri ister kollu ister de ipli olarak üretebiliyoruz.

Cam Balkon Kullanım Ömrü Ne kadardır?

Kullanılan malzemeden, sizin nasıl bir bakım uyguladığınıza kadar, cam balkonun kullanım süresini belirleyen birçok etken bulunmaktadır.

Kullanım süresini uzatmak için dikkat edilmesi gereken hususlar özetle şunlardır;

 • Yaptıracağınız firmanın kurumsal olması ve garanti şartlarını karşılayacak yeterlilikte olması gerekmektedir.
 • Sistemin uygulanacağı alana göre cam kalınlığı seçilmelidir. Seçilecek cam kaliteli olmalıdır. Kaliteli ve doğru cam kalınlığı ile esnemelerin önüne geçilir.
 • Çift rulmanlı tekerler kullanılmalı ve tekerler paslanmaz özellikte olmalıdır.
 • Montajın ardından yapılan izolasyon anti bakteriyel silikon ile gerçekleşmelidir.
 • Kullanılan profillerde su tahliye damlalıkları olmalıdır.
 • Düzenli bir bakım uygulanmalıdır.

Bütün bunlarla özetleyecek olursak, cam balkonunu ömrünü belirleyen, kaliteli montaj, iyi malzeme ve sizin uygulayacağınız bakımdır. Bu şartlar sağlandığında çok uzun yıllar kullanılabilmektedir.

Cam Balkon Nasıl Yapılır?

Cam balkon için öncelikle firma bir keşif çalışması yürütür. Bu keşif ile detaylı bir ölçümleme işlemi yapılmaktadır. Bu işlemin ardından, atölyede parça kesimleri gerçekleşir ve montaj süreci başlar.

Üst kasa profilleri, üst mermere sabitlenir. Ve ardından yan dikme profilleri alt kasa mermerin üzerine yerleştirip montajı gerçekleştirilir.

Kasa sabitlemesinin akabinde, tekerlekli kanatların ve çıkış ağızlı kanal montajı yapılır. Fren ve kanat ayarları yapıldıktan sonra, kontrolleri gerçekleştirir. Son olarak silikon işlemi yapıldıktan sonra, ev sahibi kullanım hakkında detaylı bilgilendirerek süreç tamamlanır.

Bu modern sisten, yaşadığınız şehrin soğuk veya sıcağının balon keyfinizi öldürmesine ve balkonun atıl kalmasına izin vermez. Buca cam balkon, balkonunuzu dört mevsim boyunca evinizin en gösterişli alanı yapar. Buraya kaldırdığınız eşyalarınız için bozulma, çürüme kaygıları taşımanıza gerek kalmaz.

Gerek bu işlevleri gerekse de görselliği ile evinizde ek bir yaşam alanı yaratmanızı sağlar.

29 Ekim Mahallesi Adatepe Mahallesi Akıncılar Mahallesi Atatürk Mahallesi Aydoğdu Mahallesi Barış Mahallesi Belenbaşı Mahallesi Buca Koop Mahallesi Çağdaş Mahallesi Çaldıran Mahallesi Çamlık Mahallesi Çamlıkule Mahallesi Çamlıpınar Mahallesi Cumhuriyet Mahallesi Dicle Mahallesi Doğancılar Mahallesi Dumlupınar Mahallesi Efeler Mahallesi Fırat Mahallesi Gaziler Mahallesi Göksu Mahallesi Güven Mahallesi Hürriyet Mahallesi İnkılap Mahallesi İnönü Mahallesi İzkent Mahallesi Karacaağaç Mahallesi Karanfil Mahallesi Kaynaklar Merkez Mahallesi Kırıklar Mahallesi Kozağaç Mahallesi Kuruçeşme Mahallesi Laleli Mahallesi Menderes Mahallesi Murathan Mahallesi Mustafa Kemal Mahallesi Seyhan Mahallesi Şirinkapı Mahallesi Ufuk Mahallesi Vali Rahmi Bey Mahallesi Yaylacık Mahallesi Yenigün Mahallesi Yeşilbağlar Mahallesi Yiğitler Mahallesi Yıldız Mahallesi Yıldızlar Mahallesi Zafer Mahallesi

Category
Tags

No responses yet

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir