Uzman Cam Balkon İzmir

İzmir cam balkon

Alüminyum Profiller Ve Katlanır Cam

cam balkon profilleri

Alüminyum profiller ve katlanır cam birbirinden ayrı düşünülemez. Sistem detayları tamamen alüminyum profillerin teknik olarak dizaynı ile alakalıdır. Cam balkon uygulamalarının sağlıklı olması, alüminyum et kalınlıkları ile bağlantılıdır.

Hareketli paneller rulman sayesinde hareket etmektedir. Hareketli paneller içe doğru katlandığında doğal olarak kasada içe doğru ağırlık oluşturmaktadır. Oluşan bu ağırlık kasa profilinde basınca yol açıp rulmanların boşa çıkmasına sebep olmaktadır. Bu nedenle alüminyum profillerin et kalınlığı 2,4 mm den aşağı olmamalıdır. Alüminyum profil özellikleri sistemin üzerinde titizlikle durulması gereken kısmıdır.

 

cam balkon profilleri

 

Katlanır cam balkon dayanıklılık unsurları ;

1- Alüminyum et kalınlığı (minimum 2,4 mm)

2- Temperli camların kalınlığı (10 mm cam kalınlığı her zaman tam güven verir)

3- Askı ve rulman sistemlerinin dayanıklı malzemeler olması

4- Montaj kalitesi

5- Alüminyum saflık derecesi

 

alüminyum ham maddesi

 

Cam Balkon Profilleri Saflık Derecesi

Biraz önce cam balkon alüminyum profili dayanıklılık unsurlarını maddeler halinde sıralamıştık. Önemli ve çok bilinmeyen madde 5’e dikkatinizi çekmek isteriz. Alüminyum sıvı halde iken kalıplardan geçirilirken bir yandan da soğutma işlemi gerçekleştirilir. Alüminyumun kolay soğuması için alaşımında %5 oranında demir kullanılır. Bu kaliteli diye tabir ettiğimiz malzemeler için geçerlidir.

 

Fiyat düşürmek (maliyetleri aşağıya çekmek) için kullanılan bir takım yöntemler vardır. Bunlardan birisi de alüminyum alışımın içine fazladan demir katmaktır. Bu uygulama ile profil fiyatları daha ucuza satılabilmektedir; ancak müşteriler açısından ciddi sonuçları da beraberinde getirmektedir. Bunlardan en önemlisi küflenme sorunudur. Kaliteli eloksal bir profil yıllarca sorunsuz görevini yerine getirebiliyor iken; kalitesiz bir üründe çok kısa sürede küflenme başlamaktadır.

 

alüminyum ekstrüzyon makinesi

 

İkinci bir metot da hurda alüminyumların dönüştürülmesi işlemidir. Aslında bu olması gereken normal bir prosedürdür. Hurda alüminyumlardan kutu profil, köşebent ve benzeri yardımcı malzemelerin üretilmesi doğaldır. İş ana malzemeleri üretmeye geldiğinde hurda dönüşümünden yüksek verim alındığı söylenemez. Ürün satın alırken bu bilgileri göz önünde bulundurmanız sizin yararınıza olacaktır.

 

“Hiç bir ürün veya hizmet; çalınmadan daha ucuza sunulamaz.”  Bu ilke imkanlar el verdiğince tüketim anlarında göz önünde bulundurulmalıdır.

 

Ana sayfamızı ziyaret edip daha geniş bilgilere ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir